Co je MCT olej? A co je tak zvláštního?

Posilovač Keto diety

MCT neboli „Triglyceridy se středním řetězcem“ je výtažek z kokosového oleje. Jsou to mastné kyseliny se středním řetězcem“. Oleje se skládají z různě dlouhých molekul mastných kyselin, které mohou být tělem použity různými způsoby. U oleje MCT extrahujeme přesně šířku pásma, kterou lze optimálně metabolizovat.

MCT má také různé mastné kyseliny s různými vlastnostmi (více k tomuto níže). Pro náš olej MCT jsme kombinovali dvě nejúčinnější varianty: kyselinu kaprylovou (C8) a kyselinu kaprovou (C10).

Protože to jsou dvě mastné kyseliny se středním řetězcem, které tělo dokáže nejlépe metabolizovat a používat. Mastné kyseliny jsou přeměněny na ketonová tělíska v játrech a slouží tedy jako skutečný posilovač pro ketózu. Funguje to takto:

Kyselina kaprylová (C8) je sprinterem mezi tuky. Metabolizuje se nejrychleji přes játra na tzv. Ketonová těla, a tak poskytuje znatelnou podporu energie krátce po požití. Protože zvláště nervové buňky mohou dobře metabolizovat energii z tuků, podporuje duševní výkon a aktivaci režimu spalování tuků v těle (ketóza).

Kyselina kaprová (C10) je metabolizována rychle, ale trochu pomaleji. Má tedy dlouhodobý účinek na celý metabolismus, stimuluje metabolismus delší dobu a prodlužuje ketózu.

Kombinace kyseliny kaprylové (C8) a kyseliny kaprinové (C10) slouží jako startovací startér pro ketózu ve vašem těle a má rychlý a dlouhodobý pozitivní účinek na vaši fyzickou a duševní výkonnost.

Kromě vyšší energetické hladiny a zvýšeného duševního soustředění také prokazatelně těžíte ze stimulovaného metabolismu, který vám může pomoci zhubnout.

Několik studií ukázalo, že MCT pomáhá snižovat hlad a déle poskytovat pocit sytosti. To může zásadním způsobem přispět k dodržování diety a může být užitečné zejména při hubnutí.

Mimochodem, MCT olej je úplně metabolizován a tělo ho nemůže ukládat v tuku.

Je to ideální zdroj energie pro nízkokarbovou a keto dietu!

Jsou všechny oleje MCT stejné?

Bohužel ne! Při nákupu oleje MCT musíte vždy věnovat pozornost distribuci mastných kyselin, protože některé mastné kyseliny se středním řetězcem se chovají jako mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, a proto nemají požadované účinky. Jak již bylo zmíněno, kyselina kaprylová (C8) a kyselina kaprinová (C10) jsou dvě mastné kyseliny, které byste měli používat. Kromě těchto dvou existují ještě další MCT: kyselina kaproová (C6), kyselina laurová (C12).

Kyselina kapronová (C6) není dobrá volba. Chutná špatně a vede k žaludečním a střevním problémům. Levné oleje MCT často obsahují vyšší procento. Jelikož je to stále mladý průmysl a dosud není tak silně regulován, existuje několik černých ovcí, které neuvádějí nebo nesprávně uvádějí své přesné složení. Pokud váš MCT olej způsobuje nevolnost nebo pálení žáhy, může to být důvod proč tomu tak je.

Kyselina laurová (C12) v zásadě nepatří k MCT, ale k LCT (triglycerid s dlouhým řetězcem), tj. Mastné kyseliny s dlouhým řetězcem. Chová se jako LCT, ale může být inzerován jako MCT. Je to nejběžnější mastná kyselina v kokosovém oleji a nejlevnější. Ačkoli je to nejlevnější, nemá pozitivní vlastnosti kyseliny kaprylové (C8) a kyseliny kaprinové (C10). To znamená, že nelze očekávat rychlý nárůst energie ani rychlou tvorbu ketonů a související výhody.

My Woldohealth bychom chtěli, abyste mohli používat vynikající produkt, který přináší to, co od něj očekáváte! Proto jsme vyvinuli Woldohealth MCT olej, který obsahuje pouze kyselinu kaprylovou (C8) a kyselinu kaprovou (C10). Pro vaše optimální výsledky!