Fyzické a duševní nemoci lze léčit pomocí MCT oleje

MCT olej pro ketogenní výživu

Lidé, kteří chtějí ze zdravotních důvodů (epilepsie, cukrovka, metabolický syndrom, rakovina, deprese ...) nebo ke zvýšení výkonu, trvale vyrábět energii v aerobním lipolytickém metabolismu, mohou pomocí oleje MCT zvýšit počet ketonů v krvi. MCT olej není metabolizován střevem za použití žluče, ale je přeměněn přímo z jater na ketony. Tyto svalové buňky i orgány, jako je náš mozek, mohou tyto zdroje energie nezávislé na inzulínu používat. Vstup do ketogenní diety je usnadněn MCT olejem. Vzhledem k tomu, že zásoby glukózy jsou prázdné, pocit hladu díky existujícím ketonů zůstává snesitelný. MCT olej podporuje zásobování energií.

MCT olej při neurologických onemocněních

Denním příjmem oleje MCT jsou nervové buňky neustále zásobovány ketogenní energií. Mozek a centrální nervový systém se tak stávají nezávislými na glukóze. Pokud pacientův stav vyplývá z nedostatečné dodávky energie z glukózy, nebo pokud jsou nervové buňky v důsledku zhoršeného dýchacího řetězce nedostatečně zásobovány energií, může být MCT olej schopen tento nedostatek zvrátit.

Terapeutická studie s MCT olejem se vyplatí pro epilepsii, Parkinsonovu chorobu a roztroušenou sklerózu, ale i proti bolesti hlavy a syndromu chronické únavy. Olej MCT může udělat hodně. Pokud jsou nervové buňky napadeny vlastním imunitním systémem, MCT olej může kompenzovat energetické ztráty v nervových buňkách.

Demence, Alzheimerova choroba a zhoršení paměti ve stáří

MCT olej může zlepšit kognitivní funkce. S nárůstem ketonu v krevní plazmě je paměť obnovena. Energie, která vzniká v těle z ketonů v nervových buňkách, je méně dráždivá než energie z glukózy, protože se vyskytuje méně volných radikálů a tím i méně zánětlivých faktorů. Například pacienti s Alzheimerovou chorobou mohou energii z glukózy používat pouze v mozkových buňkách. MCT olej může pomoci. V parenterální výživě pomocí sond se přidává MCT olej také v malých množstvích. Pomáhá generovat energii, to dělá tělu velmi dobře.

Deprese, duševní podrážděnost a agresivita

Když je mozek hypoglykemický, cítíte se psychicky vyčerpaný. Kontrolní centrum těla je nedostatečně napájeno energií. Nálada klesá, tento stav může vést k nízké psychické odolnosti a ke zvýšené agresivitě. S MCT olejem můžete velmi rychle poslat inzulín-nezávislé ketony do mozku dodat více energie. Škodlivé účinky nízké hladiny cukru v krvi jsou tedy znehodnoceny. Problémy duševního stresu lze tak lépe řešit.

MCT olej v mitochondriích

MCT olej zvyšuje produkci energie v mitochondriích. To také zvyšuje počet mitochondrií v těle. Mitochondrie lépe reagují na ketogenní výživu než na produkci energie z glukózy. Podobně jako vytrvalostní sporty, mitochondrie z ketonů generují dlouhodobou energii bez oxidačních účinků stárnutí.

Lymfy a MCT olej

Dietní doporučení pro lymfatická onemocnění jsou obvykle založena na redukci tuku. Proto je třeba zmírnit lymfatický systém střeva, který se uplatňuje při trávení mastných kyselin s dlouhým řetězcem. Redukce tuku však může mít vážné nevýhody pro jiné tělesné buňky, jako je nervový systém, krevní cévy a pojivová tkáň. Nahrazení olejů a tuků olejem MCT namísto konzumace potravin s nízkým obsahem tuku může zabránit vyčerpání mastných kyselin. Existují studie, které dokazují terapeutický účinek u lymfatických onemocnění.

MCT olej při onemocněních střeva

Léčba MCT u syndromu krátkého střeva je již známa v konvenční medicíně. Vzhledem k snadné stravitelnosti MCT oleje se střevo uvolňuje. Jídlo je obohaceno vysoce kalorickými tuky, ale bez způsobení trávení. Existuje však mnoho dalších onemocnění střev, ve kterých olej MCT pomáhá.

Podrážděné střeva - příjem minerálů a vitamínů prostřednictvím oleje MCT

Mnoho pacientů trpí sníženým příjmem vitamínů a stopových prvků v důsledku velmi diskutovaného syndromu dráždivého tračníku. Olej MCT může pomoci napravit nedostatky při konzumaci vysoce kvalitních potravin. Vitaminy rozpustné v tucích mohou být lépe absorbovány, pokud nejsou nabízeny tělu v nenasycených tucích s dlouhým řetězcem (např. Slunečnicový olej). Pro tělo je to mnohem těžší strávit než MCT. MCT olej pomáhá tlustému střevu odstranit mikronutrienty z potravinářské buničiny.

MCT olej u infekce

Olej MCT působí proti napadení plísněmi, pomáhá při virových infekcích a může být účinný proti patogenním bakteriím. To nejsou jen prázdné sliby bez pozadí! Existuje mnoho studií, ve kterých byly MCT oleje testovány na jejich dezinfekční vlastnosti.

Čistění dutiny ústní MCT olejem

Osvěžení sliznic ústní dutiny pomocí oleje MCT je velmi příjemné. Olej je tak řidký, že jej lze snadno protlačit mezizubními prostory. Nevyplňuje ústa stejně jako oleje s dlouhým řetězcem a nezanechává žádný pocit nevolnosti díky své mírné chuti. MCT olej čistí ústa zubních bakterií, hub a dalších nežádoucích hostů.Použít lze MCT olej i jako ústní vodu a olejovou tinkturu v jednom. Pokud jsou zubní krčky nebo dásně podrážděny zbytky potravin nebo bakteriemii, můžete zmírnit a dokonce i vyléčit tuto bolest pomocí MCT oleje.