K čemu je dobrý arganový olej?

Často nazývané "tekuté zlato", arganový olej je organický produkt extrahovaný z jader arganového stromu, který pochází z Maroka. Je extrémně bohatý na příznivé živiny včetně mastných kyselin a vitaminu E. Jeho vlastnosti jsou zvláště prospěšné pro vlasy a kůži, což z něj dělá populární kosmetickou volbu pro mnoho osobností. Není to jen pro bohaté a slavné, ačkoli - každý může těžit z arganového přínosu pro své tělo. Zde jsou některé z nejběžnějších použití.

1. Pleťový hydratační přípravek

Hydratační krém Arganový olej se nejčastěji používá jako hydratační krém k hydratování a změkčení pokožky. S vysokým obsahem vitamínu E a mastných kyselin je arganový olej ideálním produktem, který přirozeně vyživuje pokožku. Vstřebává se snadno a je nemastné a nedráždivé, což z něj dělá velkou přírodní hydratační látku.

Je snadno použitelný po celém těle, včetně tváře a krku. Jednoduše vmasírujte několik kapek do pokožky jemným třecím pohybem.

2. Kondicionér na vlasy

Ošetření vlasů arganským olejem dokazuje, že vlasy jsou měkčí, hedvábné a lesklé. Je to ideální vlasový kondicionér a může dokonce pomoci při léčbě rozštěpených konců a zkroucenýc vlasů. Používání arganového oleje k úpravě vlasů je velmi snadné. Dodává se v několika typech aplikací a výrobcích a má více způsobů, jak je použít k různým účelům, proto jsme se rozhodli napsat podrobněji v průvodci používání arganového oleje na vlasy.

3. Elegantní styl a lesk

Lesklé-rovné vlasy vzhledem k jeho schopnosti zkrotit frizz a dát vlasům lesk, arganový olej je také běžně používaný jako styling agent. To dělá vlasy více zvládnutelné a přidává zdravý, atraktivní lesk na každý účes. To je ideální krok k přidání do každodenní rutiny po vysušení. Nakapejte několik kapek arganového oleje na vaše dlaně a pak si prsty pročistěte vlasy, abyste jste aplikovali arganový olej.

4. Anti-Aging

Nejen, že arganový olej působí jako účinný zvlhčovač, ale také dá pokožce mladistvou záři a snižuje viditelnost vrásek. Jeho antioxidační účinek činí arganový olej ideálním produktem proti stárnutí. Obnovuje pružnost a zanechává pokožku plnou a měkčí.

Nejlepší způsob, jak použít arganový olej pro nejvýznamnější účinky proti stárnutí, je masáž několika kapiček do obličeje a krku před spaním. Působí jako hydratační a anti-ager vše v jednom.

5. Podmínky suché kůže

Lidé trpící suchou kůží nebo onemocnění, jako je ekzém, který může zanechat pokožku syrovou, vločkovitou a svědivou, bude těžit z arganového oleje. Vitamin E a mastné kyseliny v arganovém oleji jsou vynikající pro opravu poškozené pokožky a poskytují jí živiny, které zabraňují dalšímu suchu a podráždění. Arganový olej obsahuje také přísady, které uklidňují pokožku. Použití malého množství oleje přímo na postiženou kůži a jemné masírování může poskytnout úlevu a podpořit uzdravení.

6. Akné

Kde mnoho olejů a zvlhčovačů může zhoršit stav kůže, jako je akné, arganový olej skutečně upokojuje postiženou kůži a podporuje hojení. Akné je často výsledkem mastné pleti. Vzhledem k tomu, že arganový olej je nemastný, pomáhá vyrovnávat kůži tím, že dodává přirozenou vlhkost. Arganový olej obsahuje také antioxidanty, které pomáhají léčit poškozené kožní buňky a snižovat záněty.

Aplikace několika kapek arganového oleje na pokožku postiženou akné po vyčištění a vycpání za sucha zaručuje, že se do čisté, suché pokožky zavede nezbytná vlhkost a živiny. Mírné roztržení a opakování dvakrát denně může pomoci vyčistit mírné akné a vyvážit mastnou nebo suchou pokožku.

7. Ochrana a léčení

Antioxidanty v arganovém oleji jsou obecně prospěšné pro léčbu kůže, která je podrážděná, popraskaná, poškozená nebo dokonce spálená. Nejlépe se používá jako preventivní prostředek pro suchou nebo bolavou pleť, ale může se také použít k urychlení hojení. Jeho vlastnosti zahrnují snížení zánětu, uklidňující bolest a zvyšující se míra léčení.

Vyhlazení několika kapek arganového oleje do bolavé nebo poškozené pokožky pomáhá urychlit proces hojení.

8. Těhotenství

Stretch marks jsou problém pro mnoho těhotných žen, ale arganový olej je ideální ochrana proti striím, prohýbáné, zvlněné kůži po narození. Arganový olej zvyšuje pružnost pokožky díky obsahu vitaminu E. Používáním několika kapek arganového oleje k otírání prsou, žaludku, dna a stehna během těhotenství se snižuje pravděpodobnost vzniku nevzhledných strií.

Arganový olej je také nápad pro udržení pokožky a vlasů měkké, zdravé a hydratované během těhotenství.

9. Noční, ruční a nehtová léčba

Vlastnosti změkčujícího arganového oleje jsou ideální pro křehké nehty, suché ruce a popraskané a tvrdé kůže na nohou. Obě hydratuje a zjemňuje pokožku, zanechává ruce a nohy měkké, nehty silné a zdravé. Zkuste masáž několika kapek arganového oleje do kůžiček, rukou a nohou před spaním v noci.

10. Zvlhčovač na rty

Zvláště v chladném nebo suchém počasí se rty mohou snadno stát bolavé, suché a popraskané. Arganový olej je ideálním produktem, který zajistí, že rty zůstanou plné, měkké a pružné. Aplikujte kapičku nebo dvě na suché rty jako balzám.

To vše ... V jedné láhvi

Argan-oil Nejlepší věc na arganovém oleji je to, že může být bezpečně použita ve své čisté formě a nemusí být zakoupena jako přísada do pleťových vody, kondicionérů a zvlhčovačů. Jedna láhev arganového oleje je velmi univerzální a má všestrané použití. Tento zázračný olej změní způsob, jakým žijete svůj život.