MCT olej pro ketogenní dietu

MCT olej pro ketogenní dietu

Pro ketogenní dietu je MCT olej vynikající, protože produkuje ketózu a může se dokonale mísit s touto formou diety. Mnozí slyšeli o ketogenní dietě, ale nejsou si jisti, co to je. Proto se pokusíme přesně vysvětlit proces ketózy. Kokosový olej je také vhodný pro tento typ stravy, protože MCT olej se vyrábí hlavně na bázi kokosového oleje.

Jak funguje ketóza?

Ketóza, známá také jako metabolismus hladu, nastává, když se hladoví po určitou dobu. Je však také důležité, aby bylo možné požívat pouze 50 gramů sacharidů denně, což může vést ke vzniku ketózy. Na druhou stranu, tuk a bílkoviny musí být konzumovány, aby bylo možné dosáhnout této změny v hladu.

Kdokoli, kdo několik dní hladověl, konzumoval málo sacharidů a spousta tuku a bílkovin, dostává se do ketózy. To na jedné straně znamená, že ketonová tělíska se vyrábějí z mastných kyselin v těle. Pro získání energie potřebuje mozek glukózu, která se obvykle vyrábí ze sacharidů. Mozek je tedy zásobován potřebnou energií. Ale tuky a bílkoviny jsou přeměněny na glukózu a jsou také zodpovědné za energii.

Pokud tělo již zkonzumuje všechny sacharidy, nakonec i glukóza je spotřebována. Ale jak mozek volá po energii, tělo se uchyluje ke glykogenu. To je glukóza, která je přítomna v játrech a svalech. Když jsou i tyto zásoby vyčerpány, mozek a tělo se stávají velmi vynalézavými, takže energie může i nadále proudit. Nyní je to na tucích, aby od nich získali potřebnou energii. To znamená, že mozek nastaví všechno do pohybu, aby získal energii. A jakmile se spotřebuje glukóza a glykogen, mastné kyseliny tvoří ketony, které dodávají energii do mozku.

Problém s tímto, zejména v ketogenní dietě, spočívá v tom, že tělo musí vynakládat spoustu energie na tvorbu těchto ketonů v těle. Naopak to znamená, že na jedné straně to trvá několik dní, než tělo vstoupí do ketózy, a na druhé straně, že únava, bolesti hlavy a dokonce i slabost jsou spojeny s tvorbou ketonů v těle.

Pokud je však MCT olej v ketogenní dietě používán mohou být tyto symptomy vynechány. Tělo si může zvyknout na MCT olej pomalým zvyšováním jeho příjmu. Tak, ketony těla jsou tvořeny mnohem rychleji a výhodou je, že k vedlejšímu účinku ketózy, téměř již nedochází. Únava a bolesti hlavy jsou minulostí a to díky použití MCT oleje v ketodietě.

Jaké jsou přínosy ketózy?

Kdo chce snížit svou váhu a zejména obsah tuku v těle, má poměrně mnoho výhod díky ketóze. Protože tělo je tak optimalizované s ketózou, že nepoužívá přidaný cukr jako zdroj energie, ale tuk, který je přítomen. Přebytečný tuk je nyní pomalu a kontinuálně odbouráván, když tělo padá do ketózy. Nicméně ketóza nemá nic společného s ketoacidózou. I když jsou pojmy velmi podobné, ketoacidóza je hyperacidita těla. K tomu dochází, když nejsou absorbovány žádné sacharidy. To může být případ ketogenní stravy, protože mnoho lidí si myslí, že pokud nebudou konzumovat žádné sacharidy, bude strava lepší. Naopak, sacharidy mohou být snadno spotřebovávány s MCT olejem. Samozřejmě, tyto by neměly být užívány v množství s olejem MCT, ale s mírou. Ketoacidózu lze tedy obejít.

Sacharidy jsou důležité. Příliš všeho je však stejně škodlivé, jako kdybyste se jich zcela vzdali. Z tohoto důvodu byste nikdy neměli tyto důležité látky zcela opustit, abyste zůstali zdraví.

MCT olej podporuje tělo

Olej MCT však nejen pomáhá tělu dostat se do ketózy a snížit nadměrný tuk. Olej MCT má také schopnost zvyšovat imunitu a může pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi. Kromě toho má olej na bázi kokosového oleje výhodu v tom, že je důležitým pomocníkem při hubnutí, zabraňuje chuti k jídlu a pomáhá udržet váhu.

Další důležitou vlastností oleje MCT je to, že zejména v ketogenní dietě může eliminovat vedlejší účinky, jako je únava, slabost a dokonce i bolesti hlavy. MCT olej dokonce poskytuje důležitou energii tělu, dělá tělo silnější a zachovává svalovou látku, která se často ztrácí během diety.

I pro kůži je olej MCT vhodný, protože nejenže vyživuje, ale také poskytuje základní živiny. Pro křehké a rozcuchané vlasy lze olej MCT aplikovat také na péči a získání krásného lesku.

Pokud chcete zhubnout, neměli byste vynechat olej MCT. Protože nejenže pomáhá spalovat přebytečný tuk, ale má také vynikající účinek na celý organismus, tělo i mysl. Určitě by jste MCT olej neměli ve svém jídelníčku vynechat.