Vitamin D - význam pro ženy

Vyvážený stav vitamínu D je důležitý pro imunitní systém i pro celkovou pohodu. Existují také důkazy, že vitamin D hraje také důležitou roli, pokud jde o ženský cyklus a syntézu hormonů.

Ne nadarmo se vitamín D nazývá sluneční vitamín, protože ho naše tělo může tvořit pouze tehdy, je-li pokožka dostatečně vystavena slunci (UV záření). Od října do března dochází k nízké endogenní syntéze díky nízké úrovni slunce ve střední Evropě (UV index <3). Během této doby organismus spotřebovává zásoby vitamínu D.

Vitamin D - význam pro ženu

Existuje důkaz, že vitamin D je důležitý pro ženský cyklus a syntézu hormonů. Vitamin má funkci v dělení buněk a ukázalo se, že vyvážená hladina vitamínu D je předpokladem harmonického cyklu. Zejména u ženy po menopauze má vitamin D velký význam, protože přispívá k normální hladině vápníku v krvi, a je proto důležitý pro udržování normálních kostí. Zejména u starších žen může být stanovení hladiny vitamínu D v krvi velmi užitečné.

Nedávné výsledky studie ukazují, že vitamin D musí být kontinuálně dodáván nebo tvořen, aby se udržela normální hladina v krvi. Splnění potřeb vitamínu D prostřednictvím výživy má malý význam díky našim stravovacím návykům. Krevní test může ukázat, zda jste dostatečně zásobeni slunečním vitamínem: Aktuální stav zásobování lze měřit stanovením hodnoty 25-OH-vitamínu D, která je nejméně 40-60 ng / ml (100-150 nmol / l) by se měl pohybovat.

Zajistěte přísun vitamínu D právě teď v kratší dny a vlhkém a chladném počasí - ideální podmínky pro kašel, rýmu a chrapot. Proč zejména v období chudého na slunci dochází k chřipkovým infekcím, má mnoho důvodů. V každém případě hrají povětrnostní podmínky zásadní roli, proč je imunitní systém vyžadován zejména v chladném období. Vitamin D je důležitý pro imunitní systém a je potřebován lidským tělem po celý rok. Zejména na podzim a v zimě je důležité zajistit odpovídající množství, protože vitamín D má důležitou funkci pro normální imunitní systém. Zde je několik cenných tipů, jak udržet tělo v dobrém stavu:

-  Imunitní systém pracuje plnou rychlostí, zejména při hlubokém spánku, tedy hlavně v první polovině nočního spánku.

- Cvičení na čerstvém vzduchu posiluje imunitní systém! Zejména čerstvý chladný vzduch v chladnějším období stimuluje krevní oběh a zvyšuje obranyschopnost   těla. 

- V zimě nasákněte slunce! Infračervené záření slunce poskytuje teplo a UV záření dělá z našeho těla vitamín D, který zase aktivuje buňky

- Fyzická aktivita vás udržuje v kondici! Vytrvalostní sporty, jako je běh nebo plavání, aktivují imunitní systém a udržují tělo pohyblivé i v chladném období.

- Věnujte pozornost vyvážené stravě! 70% našich imunitních buněk je ve střevech. Strava bohatá na ovoce, zeleninu a celozrá strava ho udržuje zdravým.

Životně důležitý imunitní systém potřebuje živiny

Aby imunitní systém zůstal aktivní i za nízkého slunečního svitu, měla by být zajištěna odpovídající zásoba "slunečního vitamínu D", zejména na podzim a v zimě, protože je to důležité pro imunitní systém. Kromě adekvátního příjmu vitamínu D3 přispívají k normální funkci imunitního systému a lepší absorpci vitamínu D3 také vápník K2. Kapky Woldohealth Vitamin D3 obsahuje 1 000 I.E. na kapku. Přírodní zdroj vitamínu D3 (lanolin) v hypoalergenní triglyceridové bázi se středním řetězcem.