Vitamin D3

Co je Vitamín D

Přísně vzato, vitamin D není vitamin, ale prohormon. Nejedná se tedy o vitamín, protože se musí brát s jídlem v souladu s historickou definicí vitamínů a nemůže být v těle produkován. Protože vitamín D byl objeven po vitamínech A, B a C, obsahoval následně písmeno D. Vitamin D je přeměněn syntetizací 7-dehydrocholesterolu v těle. Je nutný dostatečný dehydrocholesterol v těle a slunečním světle - UVB část - kůže. Dokonce i zvířata potřebují vitamín D. Obratlovci obvykle dostávají dostatek vitamínu D na slunci. Lidé obvykle berou příliš málo vitamínu D, protože jsou hlavně v domovech a chrání se před sluncem na slunci. Pro fotochemickou reakci v těle, ze které vzniká vitamín D3, je nezbytné přímé sluneční světlo. Ze stravy je zahrnuto pouze asi 5 až 20 procent.

Nedostatek Vitamínu D

Stále více vědců dospělo k závěru, že v našem případě, zejména v zimě, mnoho lidí trpí nedostatkem vitaminu D. Přestože naše tělo má úložiště vitamínu D, které lze doplnit za slunečných letních dnů, ale skladovací kapacita je maximálně 4 měsíce. V závislosti na věku, typu kůže a množství slunečního záření absorbovaného v létě se může nedostatek colecalciferolu ve skutečnosti objevit v zimních měsících až do příštího léta. Ale i v letních měsících smog a produkty s vysokou úrovní ochrany před sluncem a pobytem ve stínu mohou výrazně omezit přirozenou produkci vitamínu D přes kůži. Odborníci říkají, že produkce slunečního záření severně od 51. stupně zeměpisné šířky (která běží v Německu kolem výšky Kolína nebo Výmaru) sotva ovlivňuje produkci vitamínu D od podzimu do jara. Jižně od 37. rovnoběžky (Los Angeles, Sicílie) je v průběhu roku spolehlivě možná dostatečná biosyntéza vitaminu D. Alternativní produkce vitamínu D3 v soláriu není řešením. Vyzařuje se UV-A a žádné UV-B záření. Největší poptávka po vitaminu D jsou především děti v prvním roce života a dospělí.

Jak mohu dostat optimální zásobu vitamínu D sluncem?

Tvorba vitamínu D v kůži se děje s neviditelným UVB slunečním zářením (vlnová délka asi 300 nanometrů). Ten proniká do horních vrstev kůže a převádí tam přítomný 7-dehydrocholesterol. Fotolýzou se vyrábí pouze previtamin D3, z něhož se pomocí rozvoje tepla stává vitamin D3. Játra přeměňují vitamin D3 na 25-hydroxy-vitamín D3, což je cirkulující forma vitamínu D. Vlivem slunce, tj. Přímého ozáření kůže sluncem, vzniká většina vitamínu D. Oblečení nebo nepřímé sluneční záření masivně omezuje nebo zcela zastavuje výrobu. Tvorba vitaminu ovlivňují různé faktory: intenzita světla, mraky, nadmořská výška, ozón, denní doba a fyzické podmínky. Za optimálních podmínek - např. poledne a bez mráčku - 15 minut slunečního svitu na obličeji, rukou a pažích postačuje k produkci několika tisíc IU vitaminu D. Ozáření celého těla je odpovídajícím způsobem účinnější a doplňuje zásoby kalciol. Pro doplnění paměti doporučujeme krátkou, ale intenzivní expozici slunečního světla. Dlouhý pobyt na slunci, který může také vést k poškození kůže, produkuje pouze minimálně více slunečního hormonu. Jedna třetina až polovina radiace, která by způsobila spálení sluncem (dávka erytému), je považována za optimální dávku pro produkci vitamínu D3 s dostatečnými hormony přítomnými v organismu, které jsou potřebné pro syntézu. Pokud se tedy po asi 15 minutách normálního vystavení slunci spálíte, můžete se opalovat pouze 5 až 8 minut, pak aplikovat opalovací krém nebo hledat stín.

Příjem vitamínu D přes potraviny

Vitamin D je přítomen pouze v několika potravinách ve značné dávce, např. máslo, vejce, tučné ryby. Vitamin D, který vstupuje do těla prostřednictvím příjmu potravy, je rychle absorbován tenkým střevem. Spolu s tuky se cholecalciferol dostává do krevního oběhu. Odtud se v játrech provádí ukládání do tukové tkáně nebo transformace. To pak produkuje 25-hydroxy-vitamín D3, jako v tvorbě vitamínu D se slunečním světlem přes kůži. Teprve v posledních dvou desetiletích se stále více uznává, že neustálý nedostatek světla způsobuje civilizační nemoci v moderní společnosti. Čím méně času člověk tráví v přírodě, tím důležitější je alternativní zásobování vitaminem D3 prostřednictvím potravin nebo doplňků stravy. Od výzkumu D3 bylo vyvinuto mnoho přípravků zaměřených na zásobování vitaminem D3. Německá společnost pro výživu (DGE) dala orientační hodnotu pro množství vitamínu D, který má být absorbován, což platí „v nepřítomnosti endogenní syntézy“, tj. Pokud žádný sluneční vitamin nemůže být tvořen vitaminem D. Vzhledem k tomu, že všichni nepracující odborníci mají obvykle nedostatek endogenní syntézy, je nedostatek vitaminu D pravděpodobně u mnoha dospělých.

Kdy by mohl být nedostatek vitaminu D přítomen?

Jak ale, jak laik, víte, kdy jsou hladiny vitamínu D příliš nízké a vaše zdraví může být vážně ohroženo? Německá společnost pro výživu (DGE) v zásadě doporučuje stanovení hladiny vitaminu D pouze v podezřelých případech. Bohužel, v naší společnosti existuje mnoho způsobů, jak být „rizikovou osobou s nedostatkem vitaminu D“. Obvykle začíná pracovištěm za skleněnými tabulemi, protože okenní sklo absorbuje téměř všechny UV-B složky slunečního světla. Nepříznivý je také dlouhodobý pobyt v umělém světle a obecně nepřítomnost přímého slunečního světla. Koneckonců, naše jídlo pokrývá nejvýše 20 procent požadavku na vitamín D, a to pouze v případě, že máte rádi odpovídající potraviny. Doporučená směrnice pro normální hladinu vitamínu D je 30 až 35 nanogramů na mililitr (ng / ml). Pokud patříte k výše uvedeným rizikovým osobám nebo k nejasnému nepohodlí, které vás po dlouhou dobu trápí, poraďte se se svým lékařem. Poté může iniciovat stanovení hladiny 25-hydroxy-vitaminu D3 v séru (krvi) prostřednictvím své laboratoře. To umožňuje dlouhodobější hodnocení stavu vitamínu D. \ t Poté můžete se svým lékařem prodiskutovat jakýkoli příjem vitamínu D3 ve formě vysoce kvalitních doplňků.

Hladiny vitamínu D: nedostatek - normální hodnoty - předávkování?

Nízké hladiny nižší než 11 ng / ml jsou obecně považovány za nebezpečné pro kojence z důvodu akutního rizika křivice a vysokého rizika osteomalacie u dospělých. Hodnoty mezi 20 a 30 ng / ml jsou již některými považovány za relativní nedostatek. Normální hodnoty dostatečného množství vitamínu D jsou hodnoty mezi 30 a 60 ng / ml. Odborníci říkají, že nadměrná nabídka je nad 88 ng / ml, zatímco přes 150 ng / ml znamená otravu vitaminem D3. Při více než 280 ng / ml lze očekávat závažné poruchy homeostázy vápníku (koncentrace Ca iontů v buňkách). Vědecký výbor pro potraviny Evropské unie komentoval toxicitu a předávkování vitaminem D3 v roce 2002. Denní příjem 2 000 mezinárodních jednotek (IU) se považuje za maximální dávku pro adolescenty a dospělé.

Nemoci, ve kterých hraje roli vitamín D

Lékaři a odborníci na výživu diskutují o vlivu vitamínu D na jiné nemoci. Výše uvedená osteomalacie u dospělých a křivice u kojenců a kojenců jednoznačně souvisí s nedostatkem vitaminu D. Relativně bezpečný se zdá být spojen s nedostatkem kalciolu a následujícími chorobami: Jednou s fibromyalgií a svalovou slabostí a bolestí. Také pro infekce dýchacích cest a tuberkulózu, stejně jako periodontitida u těhotných žen. Stále se diskutuje o tom, zda následný nedostatek (se zánětlivými procesy) způsobuje nedostatek vitaminu D nebo že nejprve podporuje nástup onemocnění.

Alergie
Astma
Autoimunitní onemocnění
Demence
Parkinsonova choroba
Riziko infarktu a srdečního infarktu
Brainova porucha
Infekce
Kardiovaskulární onemocnění
rakoviny
Metabolický syndrom
Osteopenie a osteoporóza
Poruchy spánku